Kino

Twój Vincent

Dramaty, Animowane

Pierwsza polska pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata.

reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

czas: 1 godz. 35 min.
kraj produkcji: Polska
, Wielka Brytania
rok produkcji: 
2017

gatunek: animacja, dramat, kyminał
tytuł oryginalny: 
Loving Vincent
premiera: 6 października 2017 (Polska) 13 czerwca 2017 (świat)

Polska wersja językowa: Olga Frycz, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz, Jerzy Bończak, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Robert Więckiewicz

Film od 12 lat


Bilety:

  • 15 zł normalny,
  • 13 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż., posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów.

 

O filmie:

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału.

"Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

 

plakat-twoj-vincent

Twój Vincent
Twój Vincent
Twój Vincent

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.