Kino

Kafarnaum

Millennium Studio

Najnowszy film Nadine Labaki („Karmel” i „Dokąd teraz?”), który stał się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes. Przejmujące kino drogi, w którym najwspanialsze ludzkie gesty i czyny można spotkać w miejscach pozornie pozbawionym nadziei.

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 01.04.2019 godz. 20:30
Cena: 10 zł

reżyseria: Nadine Labaki 
scenariusz: Nadine Labaki, Khaled Mouzanar, Michelle Kesrouani, Jihad Hojeily

czas: 2 godz. 01 min.
kraj produkcji:
Liban, USA
rok produkcji:
2019

gatunek:  dramat
premiera: 22 lutego 2019 (Polska) 17 stycznia 2018 (świat)
tytuł oryginalny: Capernaum

obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Nadine Labaki i inni

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL 
 


O filmie:

Zain ma 12 lat, a ulica jest jego szkołą przetrwania. Kiedy rodzice wydają jego młodszą siostrę – wbrew jej woli – za starszego mężczyznę, chłopiec buntuje się i ucieka z domu. Postanawia zrobić wszystko, by uratować najbliższą mu osobę. Wkrótce na swej drodze spotyka parę cyrkowców o gołębich sercach oraz samotna matkę z maleńkim synkiem. Ich losy połączy wspólny cel: poszukiwanie miejsca, które mogliby nazwać domem.

Porównywany przez krytykę do „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Kafarnaum” to przejmujące kino drogi. Pełna emocji współczesna opowieść o tym, że najwspanialsze ludzkie gesty i czyny można spotkać w miejscach pozornie pozbawionym nadziei.

 


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych.  Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

Od stycznia 2018 seanse w cyklu Millennium Studio przeniesione zostają na poniedziałki  

 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA - Kafarnaum - Millennum Studio

 

Kafarnaum
Kafarnaum
Kafarnaum
Kafarnaum
Kafarnaum

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.