reżyseria: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
scenariusz: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze

czas: 1 godz. 53 min.
kraj produkcji: Polska

rok produkcji: 
2017

gatunek: dramat społeczny
premiera: 22 września 2017 (Polska) 4 lipca 2017 (świat)

obsada: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński, Aleksander Mikołajczak, Jerzy Gudejko

FILM od 15 lat


Bilety:

  • 15 zł normalny,
  • 13 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż., posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów.

 

O filmie:

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) - polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi - Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

  

„Jak pisał Ryszard Kapuściński: 'wiek XXI będzie wiekiem Innego' i o tym właśnie chcemy opowiedzieć." - Joanna Kos-Krauze, reżyserka

Ptaki śpiewają w Kigali
Ptaki śpiewają w Kigali
Ptaki śpiewają w Kigali
Ptaki śpiewają w Kigali
Ptaki śpiewają w Kigali
Ptaki śpiewają w Kigali

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.