Kino

Sofia

Dramaty

Dwudziestoletnia Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor rodziny i zaważą na całym jej młodym życiu. Nagroda za najlepszy scenariusz w sekcji Un Certain Regard na MFF Cannes 2018.

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 10.12.2018 godz. 20:30

Cena: 10 zł

reżyseria: Meryem Benm’Barek
scenariusz: Meryem Benm’Barek

czas: 1 godz. 20 min.
kraj produkcji:
Francja, Katar
rok produkcji:
2018

gatunek: dramat
premiera: 23 listopada 2018 (Polska) 16 maja 2018 (świat)

obsada: Faouzi Bensaïdi, Hamza Khafif, Nadia Niazi, Sarah Perles, Rawia, Maha Alemi, Lubna Azabal
tytuł oryginalny: Sofia

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL


O filmie:

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Reżyserka Meryem Benm'Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

 

Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych.  Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

Od stycznia 2018 seanse w cyklu Millennium Studio przeniesione zostają na poniedziałki
 


 

Dołącz do nas na Facebooku ⇒ klik ⇐

 

Sofia
Sofia
Sofia
Sofia
Sofia

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.