Kino

Kino na niedziele - Chleb z nieba

Kino na niedziele

Wielki powrót cyklu "Kino na niedziele" - autorskiego programu Kina Millennium prezentującego filmy inspirujące, skłaniające do zmian a nawet odnaleźć w życiu drogę do Boga. 18 listopada zapraszamy na film "Chleb z nieba"

Kino na niedziele
Pojedynczy seans: 18.11.2018 godz. 16:00

Cena: 10 zł

reżyseria: Giovanni Bedeschi
scenariusz: Franco Dipietro

kraj produkcji: Włochy
rok produkcji:
2018
czas trwania: 1 godz. 40 min.

gatunek: dramat
premiera: 16 listopada 2018 (Polska) 10 lutego 2018 (świat)

obsada: Donatella Bartoli, Sergio Leone, Paola Pitagora, Gigi Piola i inni
tytuł oryginalny: Pane dal cielo

Film od 15 lat

Wersje: 2D napisy PL 


O filmie:

Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć „mieszkają” to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka!

Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać.

Nowina o pojawieniu się dziecka porusza serca rzeszy osób, w tym takich, które są odpowiedzialne za wiele niesprawiedliwości naszych czasów.

Zapewne nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?

"W szybkiej codzienności wielu ludzi znika nam niepostrzeżenie z pola widzenia, mimo, że kątem oka widzimy ich maszerujących po ulicy. Znikają nam z oczu ci, którzy budzą złe skojarzenia, którzy są niewygodni, trudni. „Niewidzialnymi” stają się nie tylko bezdomni, emigranci czy ekscentrycy, ale nawet członkowie naszych rodzin... Zapatrzeni we własne sprawy, nie chcemy wiedzieć, kim właściwie są i dlaczego są tacy? Usprawiedliwiamy się, że przecież i tak nie zbawimy całego świata! Uciekamy też od pytania, dlaczego tak właśnie postępujemy, mimo, że umieramy na samotność. W sposób poruszający a zarazem pełen poezji, film ukazuje, że przełamanie bariery obojętności, egoizmu i niechęci, pozwala dostrzec cud, cud spotkania z drugim człowiekiem, cud narodzenia się na nowo – dzieckiem, które potrzebuje innych, bo bez nich nie może znaleźć pokoju serca." o. dr Marek Kotyński CSsR
 

Kino na niedziele:

nowy cykl kina Millennium który powstał w oparciu o wzrastające zainteresowanie filmami, które poruszają tematy wiary, sensu życia oraz historii życia świętych. Dzięki współpracy z niszowymi dystrybutorami będziemy prezentować filmy, które mogą zainspirować, skłonić do zmian w życiu a także pozwolą odnaleźć drogę do Boga.

Problematyka obrazów filmowych skupia się na postawach życiowych bohaterów, sytuacji człowieka w obliczu wyboru, moralnych konsekwencjach czynów, dramatycznych przeżyciach i zmaganiach z trudami i niebezpieczeństwami życia w świecie, w którym współistnieją obok siebie dobro i zło.

 


 

Dołącz do nas na Facebooku ⇒ klik ⇐

 

Kino na niedziele - Chleb z nieba

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.