Kino

Chleb z nieba

Dramaty

Lilli i Annibale, dwoje bezdomnych z Mediolanu, staje się przybranymi rodzicami dla najbardziej niezwykłego dziecka na świecie. Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę?

Seanse: 16 - 22.11.2018

reżyseria: Giovanni Bedeschi
scenariusz: Franco Dipietro

kraj produkcji: Włochy
rok produkcji:
2018
czas trwania: 1 godz. 40 min.

gatunek: dramat
premiera: 16 listopada 2018 (Polska) 10 lutego 2018 (świat)

obsada: Donatella Bartoli, Sergio Leone, Paola Pitagora, Gigi Piola i inni
tytuł oryginalny: Pane dal cielo

Film od 15 lat

Wersje: 2D napisy PL


Bilety:

Wersja 2D Sala Kameralna:

  • 15 zł normalny,
  • 13 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż., posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów.

O filmie:

Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć „mieszkają” to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka!

Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać.

Nowina o pojawieniu się dziecka porusza serca rzeszy osób, w tym takich, które są odpowiedzialne za wiele niesprawiedliwości naszych czasów.

Zapewne nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?

"W szybkiej codzienności wielu ludzi znika nam niepostrzeżenie z pola widzenia, mimo, że kątem oka widzimy ich maszerujących po ulicy. Znikają nam z oczu ci, którzy budzą złe skojarzenia, którzy są niewygodni, trudni. „Niewidzialnymi” stają się nie tylko bezdomni, emigranci czy ekscentrycy, ale nawet członkowie naszych rodzin... Zapatrzeni we własne sprawy, nie chcemy wiedzieć, kim właściwie są i dlaczego są tacy? Usprawiedliwiamy się, że przecież i tak nie zbawimy całego świata! Uciekamy też od pytania, dlaczego tak właśnie postępujemy, mimo, że umieramy na samotność. W sposób poruszający a zarazem pełen poezji, film ukazuje, że przełamanie bariery obojętności, egoizmu i niechęci, pozwala dostrzec cud, cud spotkania z drugim człowiekiem, cud narodzenia się na nowo – dzieckiem, które potrzebuje innych, bo bez nich nie może znaleźć pokoju serca." o. dr Marek Kotyński CSsR

 


 

Dołącz do nas na Facebooku ⇒ klik ⇐

 

Chleb z nieba
Chleb z nieba
Chleb z nieba
Chleb z nieba
Chleb z nieba
Chleb z nieba
Chleb z nieba

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.