Kino

Nina

Millennium Studio

Nagrodzony w Rotterdamie prestiżową VPRO Big Screen Award mocny debiut Olgi Chajdas to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki i podejmowania skomplikowanych wyborów.

Millennium Studio
Pojedynczy seans: 22.10.2018 godz. 20:30

Cena: 10 zł

reżyseria: Olga Chajdas
scenariusz: Marta Konarzewska, Olga Chajdas

czas: 2 godz. 10 min.
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2018

gatunek: dramat
premiera: 5 października 2018 (Polska) 28 stycznia 2018 (świat)

obsada: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska, Maria Peszek

Film od 15 lat
Wersja: 2D napisy PL


O filmie:

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaję się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.

Biografia: Olga Chajdas

Polska reżyserka urodzona w 1983 roku w Poznaniu. Studiowała na PWSFTviT oraz w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Współpracowała z Kasią Adamik przy Boisku bezdomnych oraz z Agnieszką Holland przy W ciemności i Janosiku. Prawdziwej historii. Jej krótki metraż 3xLOVE został nagrodzony na festiwalu w Los Angeles. Zrealizowana w 2018 roku Nina z udziałem Julii Kijowskiej i Elizy Rycembel to jej pełnometrażowy debiut, wyróżniony na festiwalu w Rotterdamie.

Filmografia:
2013 Głęboka woda (TV)
2016 3xMIŁOŚĆ / 3xLOVE (short)
2017 Kobieta budzi się rano / Morning Has Broken (short)
2018 Nina

Źródło: Nowe Horyzonty


Millennium Studio:

to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych.  Średnio co dwa tygodnie prezentujemy na jednorazowych pokazach filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Wyborem tytułów zajmuje się Łukasz Maciejewski.

Od stycznia 2018 seanse w cyklu Millennium Studio przeniesione zostają na poniedziałki
 


 

Dołącz do nas na Facebooku ⇒ klik ⇐

 

Nina
Nina
Nina
Nina
Nina
Nina
Nina

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.